„Każdy dobry projekt zaczyna się
od jeszcze lepszej opowieści”

Lorinda Mamo

dr Agata Rome-Dzida

Architekt wnętrz, projektant, historyk sztuki

Agata Rome-Dzida -  architekt wnętrz, historyk sztuki, dr nauk humanistycznych. W latach 1999-2004 współpracownik TVP SA o/Poznań, od 2004 r Prezes Zarządu Fundacji Forum Staniszów, właścicielka Hotelu Pałac Staniszów. Ma na swoim koncie kilkanaście publikacji na temat sztuki nowoczesnej, autorka książki „Niemieccy artyści w Karkonoszach w latach 1880-1945”. Od 2004 r. wspólnie z mężem zajmuje się rewitalizacją barokowego założenia pałacowo-parkowego w Staniszowie. Laureatka Nagrody Kulturalnej Dolnego Śląska SILESIA. Od 2013 r. właścicielka firmy projektowo-meblowej MaisondeRome INTERIOR DESIGN.

Historia naszej firmy nierozerwalnie wiąże się z jednym z najpiękniejszych na Dolnym Śląsku założeń pałacowo-parkowych - Pałacem Staniszów, które przez konserwatorów zabytków uznane zostało za najlepiej odrestaurowany pałac w Polsce. Lata wytężonej pracy, nakładów i zbierania doświadczeń, by przywrócić temu miejscu dawną świetność, zaowocowały stworzeniem hotelu z restauracją, kompleksu SPA z basenem i 40 pokoi hotelowych. W trakcie tego siedemnastoletniego procesu, podglądaliśmy najlepszych w Europie, jeżdżąc po świecie skrupulatnie wyszukiwaliśmy tkaniny, meble, tapety i elementy dekoracyjne do jego wystroju. Niezwykle pomocne było w tym wszystkim wykształcenie historyczno-artystyczne i wiedza z zakresu projektowania wnętrz. Dziś Pałac Staniszów oceniany jest przez naszych stałych gości, jako miejsce magiczne, autentyczne, bezpretensjonalne, a zarazem eleganckie. Żaden z czterdziestu pokoi nie powiela swojego wystroju, a wnętrza restauracyjne i sala balowa urzeka swoim dawnym czarem. Kiedy na rynku nie znajdowaliśmy wymarzonego wezgłowia, szafy, stołu albo biurka, produkowaliśmy je sami.


Tak w 2013 r. powstała MaisondeRome INTERIOR DESIGN. Pierwsze lata projektowania mebli i ich produkcji pozwoliły nam zweryfikować nie tylko ich estetykę, ale i funkcjonalność. Dziś czujemy się swobodnie w zlecaniu do produkcji nawet najbardziej wymyślnych przedmiotów, bez względu na to, czy są to meble tapicerowane, metalowe czy drewniane. Kiedy osiągnęliśmy projektową i technologiczną pewność, coraz bardziej interesujące stało się dla nas, jak gotowa forma zaczyna funkcjonować w danym kontekście, przestrzeni domu czy pokoju, ale też w dialogu z innymi przedmiotami. Faktury, kształty, barwy, światło wzajemnie na siebie oddziaływują. Ulegliśmy absolutnej fascynacji tą niewyczerpaną grą form i faktur, a współczesne technologie produkcyjne i ilość pojawiających się na rynku nowości tylko tę fascynację potęgują. Tak zaczęliśmy projektować całe wnętrza.


Wnętrza, które do tej pory powstały w naszej pracowni doceniane są za ponadczasowy szyk, elegancję, autentyzm i komfort użytkowania. Wydaje mi się, że nasze projekty dosyć łatwo dają się odróżnić od innych. Byż może jest to właśnie ta subtelna gra pomiędzy kształtami, fakturami i barwami, którą zawsze z radością wprowadzamy do wnętrz. Chcąc znaleźć określenie na nasz styl, najbardziej odpowiednim byłaby „nowoczesna klasyka”. Dobrze znamy historyczne formy, ale najbardziej kochamy nowoczesność. Staramy się nie ulegać modom, choć z największą uwagą śledzimy najnowsze trendy światowe. Uwspółcześniona klasyka to przestrzeń, w której czujemy się zdecydowanie najlepiej. 


Zawsze dążymy do tego, by wnętrza, które wyszły z naszej pracowni były jak książka; dały się czytać i pozwoliły ich użytkownikom odkrywać kolejne niuanse na przestrzeni jeszcze wielu lat ich użytkowania. Z radością poznajemy bliżej naszych Zleceniodawców, odkrywamy ich pasje, upodobania i zwyczaje. Nasze projekty stają się w końcu Ich projektami, będąc swego rodzaju opowieścią o nich samych. Opowieścią o ludziach, miejscach i ich historii.


Oryginalność pomysłu, wrażliwość stylistyczna, rzetelna wiedza, otwartość na technologiczne nowości i doświadczenie wizualne pozawalają nam tworzyć przestrzenie, będące funkcjonalnym spełnieniem marzeń naszych Zleceniodawców.


Jesteśmy do Państwa dyspozycji !

maisonderome_

INSTAGRAM

#interiordesigner #furnituredesign #furnituremaker #wallpapers #lamps #fabricstore #homeaccessoires #hoteldesign #homedesign #interiordesign

Zapisz się, by wiedzieć więcej

Newsletter

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda