Ekskluzywne projekty wnętrz

11 października 2023

Ekskluzywne projekty wnętrz to aranżacje, które są nie tylko eleganckie, ale również wyjątkowe. W procesie ich powstawania pod uwagę bierze się nie tylko zasady obowiązujące w wybranym stylu wnętrzarskim, ale również oczekiwania i charakter przyszłych użytkowników. Aranżacja jedyna w swoim rodzaju powinna bowiem opowiadać pewną historię - historię właścicieli danego mieszkania czy rezydencji.


Spis treści:

Charakterystyka

Jaki styl wnętrzarski proponujemy klientom?

Jak osiągamy oczekiwany efekt?

Materiały wykończeniowe

Meble i dodatki


Czym charakteryzują się ekskluzywne projekty wnętrz?

Ekskluzywne projekty wnętrz to przede wszystkim projekty tworzone na zamówienie. W przypadku MaisondeRome są one opowieścią o naszych klientach - opowiadają ich historię, mówią o miejscach, w których byli i o tym, kim tak naprawdę są. Uważamy, że dobry projekt musi opierać się na dobrej współpracy z klientem, dlatego zanim przystąpimy do pracy, chcemy poznać pasje, zwyczaje i preferencje przyszłych użytkowników danego wnętrza. Finalnie zawsze dążymy do tego, aby nasze projekty były nie tylko oryginalne i wyraziste, ale również w pełni funkcjonalne. Tworzymy je zaś z uwzględnieniem wszystkich marzeń zleceniodawców, weryfikując je na podstawie posiadanej przez nas wiedzy i doświadczenia. Jeśli jesteś ciekaw, jak wyglądają nasze projekty w praktyce, przejrzyj realizacje dostępne na naszej stronie lub skontaktuj się z nami!


Jaki styl wnętrzarski proponujemy klientom?

Na chwilę obecną style wnętrzarskie, które są najbardziej poszukiwane to między innymi styl loftowy, industrialny, minimalistyczny, tradycyjny czy klasyczny. Tworząc nasze projekty, staramy się osiągnąć efekt ponadczasowego szyku i elegancji, a to niejako wyklucza kierowanie się aktualnymi, ale zmiennymi trendami (choć bacznie je śledzimy!). Nie zapominamy również o docenianej dzisiaj funkcjonalności, dlatego dbamy, aby nasze wnętrza były komfortowe w użytkowaniu. Jeśli chcielibyśmy przypisać jakąś nazwę naszemu indywidualnemu stylowi aranżacyjnemu, to mógłby to być termin "nowoczesna klasyka". Ze stylu klasycznego czerpiemy upodobanie do klasycznych form - regularnych kształtów, subtelnego łączenia barw i faktur z zachowaniem równowagi i harmonii. Z kolei z nowoczesnych aranżacji czerpiemy między innymi rozwiązania, które przekładają się na większy komfort użytkowania wnętrz czy na lepszą jakość wykonania elementów wyposażenia. Wszystko to jest jedynie podstawą, na której budujemy historię każdej aranżacji, ponieważ pod uwagę bierzemy także to, czego oczekuje klient. Jednocześnie tworzymy nasze wnętrza tak, aby stale pozwalały swoim użytkownikom odkrywać nowe, zaskakujące funkcjonalności czy wrażenia wizualne.


Jak osiągamy oczekiwany efekt, tworząc ekskluzywne projekty wnętrz?

Ekskluzywne projekty wnętrz są projektami wnętrz eleganckich, luksusowych i zarazem wyjątkowych. Nie da się w sposób jednoznaczny zdefiniować, czym jest ekskluzywny projekt, ponieważ dla każdej osoby będzie to coś nieco innego, choć jednocześnie spełniającego najbardziej wygórowane oczekiwania. O luksusowych wnętrzach mówi się, że stanowią ucztę dla oczu. W MaisondeRome pamiętamy również o tym, że musi odznaczać je użyteczność. Jak osiągamy zatem efekt końcowy?


Materiały wykończeniowe

W luksusowych aranżacjach nie ma miejsca na materiały niskiej jakości. Nie chodzi tu jedynie o kwestię tego, czy prezentują się elegancko i z klasą, ale przede wszystkim tego, jak znoszą użytkowanie i czy są funkcjonalne. W ekskluzywnej aranżacji można spotkać zatem między innymi drewniane czy kamienne podłogi, ale wykorzystanie kosztownych, niekiedy trudnych w utrzymaniu materiałów, nie jest obowiązkowe. Dzięki nowoczesnym produktom, takim jak tapety drukowane na specjalnym podłożu, można w prosty sposób osiągnąć oczekiwany efekt wizualny, obniżając koszty realizacji projektu, a jednocześnie podnosząc funkcjonalność wnętrza. Warto wspomnieć przy tym, że to właśnie tapeta może być czymś, co nadaje aranżacji jej wyjątkowy charakter. W takim celu zaprojektowane zostały nasze tapety patynowane, które wyglądają jak stare malowidła ścienne - z subtelną, przygaszoną kolorystyką i ziarnistą strukturą, nadającą im naturalny wygląd. Oferujemy również tapety realistyczne o wielu wzorach do wyboru. Do wykończenia wnętrz można także wykorzystać wysokiej jakości farby cenionego producenta Little Greene.


Meble i dodatki

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko usługę projektowania, ale również asortyment złożony z ekskluzywnych mebli i dodatków, takich jak sofy, krzesła, stoły, komody czy łóżka. Te do wnętrz luksusowych muszą wyróżniać się zastosowaniem trwałych i pięknych materiałów, jak egzotyczne gatunki drewna, skóra naturalna czy aksamit. Charakteru dodają im detale, ale też nowoczesne, często odważne formy. Jeśli zaś chodzi o dodatki i dekoracje, to w luksusowej aranżacji najlepiej sprawdzą się między innymi piękne lustra, dywany orientalne, rzeźby, antyki czy chociażby sztukateria na ścianach i sufitach. Nie można zapomnieć też o roli oświetlenia, które podkreśla niuanse i wprowadza do wnętrza wyjątkową atmosferę.


Ekskluzywne projekty wnętrz to wyjątkowe aranżacje dla wyjątkowych ludzi. O ich charakterze decyduje historia, którą opisują. Jednak poza aspektami wizualnymi nadal liczy się również ich funkcjonalność przekładająca się na komfort użytkowania. Sprawdź, jak to wszystko wygląda w praktyce, zapoznając się z informacjami na naszej stronie!

maisonderome_

INSTAGRAM

#interiordesigner #furnituredesign #furnituremaker #wallpapers #lamps #fabricstore #homeaccessoires #hoteldesign #homedesign #interiordesign

Zapisz się, by wiedzieć więcej

Newsletter

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda